Serwis Samochodów Terenowych LAND ROVER

Wakacyjne wyprawy 4x4
Tropem Baby Jagi

Wakacyjne wyprawy 4x4
Tropem Baby Jagi

DLA KOGO?

Dla każdego, kto lubi bajki i wypoczywa w Domku Myśliwskim Las Vegas .

W tajemnicy Puszczy Noteckiej – nieistniejąca wieś Radusz i krąg zaklętych w drewnie postaci z Babą Jagą na czele. Czary, magia i dobra zabawa.

Zapraszamy na 3-godzinną wyprawę pełną przygód i emocji. Z naszą pomocą bezpiecznie dotrzesz za siódmą górę!

GDZIE?

Tereny Puszczy Noteckiej, gmina Międzychód.

Z uwagi na pandemię gra terenowa zmodyfikowana i dostosowana do samochodów i rowerów. Afalt, szutr i porządne drogi gruntowe. 

Trasa: Drzewce, Radgoszcz, Mokrzec, Sowia Góra.

Start z Domku Myśliwskiego Las Vegas.

CENA

Liczebność grupy dowolna. Prosimy o stosowanie się do ogólnych, aktualnych restrykcji z pandemią. 

całkowity koszt wyprawy: 150 zł 

(bez powodu na ilość uczestników)

Grupa porusza się na własną odpowiedzialność. Należy przestrzegać regulaminu Lasów Państwowych.

Parkować najlepiej w miejscach sugerowanych przez twórców gry terenowej.

+48 606980093

TROPEM BABY JAGI
Więcej o projekcie

Na trop Baby Jagi wpadliśmy przypadkiem. Każdy z nas od dziecka wiedział, że istniała i mieszkała w lesie, ale nie podejrzewaliśmy, że w Puszczy Noteckiej. Historycznego odkrycia dokonaliśmy podczas wizyty w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Międzychód. Wskazówki, że coś jest na rzeczy widać gołym okiem: w centrum dioramy ze słowami króluje wilk. Druga część wystawy jest poświęcona drwalowi, który podobno tu mieszkał. Kolejna – nieistniejącej od blisko 100 lat wsi Radusz. Swego czasu była to porządna wieś z kościołem, szkołą, gospodą, kuźnią, kopalnią i młynem. Obecnie, po dużej wsi liczącej około 200 gospodarstw, zostały gdzieniegdzie fundamenty budynków przerośnięte starymi sosnami i dębami.

Na zewnątrz Ośrodka, w kręgu, stoją drewniane postaci myśliwego, grzybiarki, kowala, drwala i Baby Jagi. Nikt nie umie wyjaśnić dlaczego akurat takie. Jakimś cudem podczas prac remontowych znaleźliśmy starodruk, który zaraz po przeczytaniu zniknął. Na szczęście czytaną treść na bieżąco fotografowaliśmy, a resztę odtworzyliśmy z pamięci. Ta księga naprowadziła nas na trop ostatniego rozdziału życiorysu Baby Jagi. O swoim odkryciu chcielibyśmy powiadomić wszystkich, którzy wierzą w bajki i baśnie. Zdradzimy Wam gdzie znajdują się namacalne dowody na jej istnienie i zobaczycie je na własne oczy. 

To dla wtajemniczonych...

A tu trochę konkretów dla osób rozważających sponsoring udziału swojej ekipy w wyprawie:

Ekspedycja badawcza szlakami Puszczy Noteckiej „Tropem Baby Jagi” to gra terenowa dostosowana do samochodów i rowerów szlakami turystycznymi o długości ok.30 km w okolicach Kaplina, Mokrzca, nieistniejącej wsi Radusz i Sowiej Góry. Mniej więcej w połowie szlaku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej (aw nim Izba Pamięci Wsi Radusz). Trasa jest urokliwa, przejazd wpleciona jest gra terenowa, której celem jest rozwiązanie zagadek i odnalezienie porwanych przez Babę Jagę dzieci i ich odczarowanie. Na trasie uczestnicy słuchają 12-minutowej bajki wprowadzającej do zadań, a następnie muszą znaleźć ukryte wskazówki (QR kody), przedmioty, ułożyć puzzle, odczytać tajemną wiadomość, odczarować starą magiczną księgę, odszukać i odczarować zaklęte dzieci.

Wystarczy znaleźć jedno dziecko, bo jak znajdziecie wszystkie, to inni nie będą mieli nic do roboty.

Odczarowanie to prosty, bardzo efektowny (ale bezpieczny) eksperyment chemiczny z efektem „wow!” (nadmanganian potasu + perhydrol). Jeśli w wyprawie uczestniczą dzieci, konieczny jest nadzór osoby dorosłej (lub wykonanie zadania przez osobę dorosłą). Cała wyprawa łącznie z 40-minutową wizytą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej trwa ok.3 godzin. Organizatorzy zaangażowali do gry elementy iluzji, dzięki czemu uczestnicy mogą doświadczyć różnych emocji: zaskoczenia i radości, ale także niedowierzania, strachu, niecierpliwości.

Koszt udziału w wyprawie podany wyżej. Zabawa dedykowana wszystkim, którzy lubią bajki i tajemnice, bez limitów wieku. Jak dotąd najstarsza uczestniczka wyprawy wyprawy 83 lata!

Projekt powstał dzięki życzliwości Nadleśnictwa Międzychód. Podczas przejazdu trasą uczestnicy zapoznają się z informacjami na tematy związane z lasem: będzie nieco o zwyczajach zwierząt, zwrócimy uwagę na bezpieczeństwo p-poż, na to dlaczego w lesie nie śmiecimy i nie hałasujemy, oraz co zrobić w spotkaniu w oko wilkiem, które żyją również w Puszczy Noteckiej. 

 

ZAPRASZAMY! – Justyna i Paul Clark

Poniżej galeria zdjęć z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Mokrzcu.

LRHR 2017 (20-22.10.17)

Poszukiwacze zaginionych skarbów już za nami! Zapraszam do obejrzenia fotoreportaż z wojennej przygody.

Off Road

Podczas rajdu można spróbować swoich sił i przeprawić się przez urozmaicone przeszkody terenowe. Zawsze jednak istnieje możliwość objechania trudnych miejsc.

Historia

MRU to rejeon z bardzo bogatą i ciekawą historią. Wraz z grupami rekonstrukcyjnymi i miłośnikami militariów staramy się odtworzyć i opowiedzieć o wydarzeniach sprzed lat.

Przygoda

Rajd to nie tylko off road i leśne szlaki, ale również inscenizacje przygotowywane przez grupy rekonstrukcyjne oraz spora ilość zadań zręcznościowych.

Zabawa

Nasze rajdy to przede wszystkim dobra zabawa dla całych rodzin. Nie ścigamy się! Dla dzieci i dorosłych przygotowujemy różne zadania związane tematycznie z rajdem.

Opinie uczestników

Agnieszka i Marcin
Agnieszka i Marcin
Read More
"Bardzo dziękujemy za tak wspaniale przygotowany rajd. Dawno tak dobrze nie bawiliśmy się z całą rodziną. Nie było nawet czasu na nudę, gdyż co chwilę działo się coś innego. Bardzo fajnie przygotowana trasa, którą można przejechać na różne sposoby i każdy może dostosować ją do swoich umiejętności i możliwości auta. Sporo dowiedzieliśmy się o Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Zejście do podziemnych bunkrów to niezapomniane przeżycie. Wieczorne ognisko z kiełbaskami to idealny moment, aby porozmawiać z innymi uczestnikami i poznać nowych ludzi. Z pewnością za rok też będziemy!"