DLA KOGO?

Dla każdego, kto lubi bajki. Największa tajemnica Puszczy Noteckiej - nieistniejąca wieś Radusz i krąg zaklętych w drewno postaci z Babą Jagą na czele. Czary, magia i dobra zabawa. Zapraszamy na pokład naszych Land Roverów. Z nami bezpiecznie dotrzesz za siódmą górę!

GDZIE? gmina Międzychód

Startujemy z PARKINGU przy głównej promenadzie w ośrodku wypoczynkowym Mierzyn (vis'a'vis Pizzerii Ustronie). Koordynaty GPS tego miejsca to:

52°37'36.5"N 15°51'40.0"E

 

CENA I REZERWACJE

Grupy liczące:

2-4 osoby - 75 zł/os

5-8 osób - 60 zł/os

9-15 osób - 50 zł/os

Dzieci do lat 3 bezpłatnie

załoga z własnym autem - 120 zł/auto (max.2 auta)

Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

TAKA NIESPODZIANKA!!!


Każdy, kto w sobotę 3.08.2019 weźmie udział w naszej wyprawie otrzyma kolorowy proszek holi W PREZENCIE!

Więcej o projekcie 

Na trop Baby Jagi wpadliśmy przypadkiem. Każdy z nas od dziecka wiedział, że istniała i mieszkała w lesie, ale nie podejrzewaliśmy, że w Puszczy Noteckiej. Historycznego odkrycia dokonaliśmy podczas wizyty w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Międzychód. Wskazówki, że coś jest na rzeczy widać gołym okiem: w centrum dioramy ze zwierzętami króluje wilk. Druga część wystawy jest poświęcona drwalowi, który podobno tu mieszkał. Kolejna - nieistniejącej od blisko 100 lat wsi Radusz. Swego czasu była to porządna wieś z kościołem, szkołą, gospodą, kuźnią i młynem. Obecnie, po dużej wsi liczącej około 200 gospodarstw, zostały gdzieniegdzie fundamenty budynków przerośnięte starymi sosnami i dębami. Na zewnątrz Ośrodka, w kręgu, stoją drewniane postaci myśliwego, grzybiarki, kowala, drwala i Baby Jagi. Nikt nie umie wyjaśnić dlaczego akurat takie. Jakimś cudem podczas prac badawczych znaleźliśmy starodruk, który zaraz po przeczytaniu na naszych oczach się spalił. Na szczęście poznaną treść odtworzyliśmy z pamięci. Jak się okazało to był ostatni rozdział życiorysu baby Jagi. O swoim odkryciu chcielibyśmy poinformować wszystkich, którzy wierzą w bajki i baśnie. Pokażemy namacalne dowody na istnienie Baby Jagi takie jak kurza nóżka, na której kiedyś stał jej dom, stara księga z recepturami czy pierniczki. Z wybranymi śmiałkami zorganizujemy ekspedycję ratunkową za siódmą górę na najwyższy szczyt, gdzie w gniazdach Baba Jaga ukryła porwane i zaklęte w jajka dzieci. Biedactwa od 100 lat czekają na ratunek. I to jest nasza misja - znaleźć i odczarować tych malców!

 

To dla wtajemniczonych.

 

A to dla osób, które nie mają pojęcia o baśniowych sprawach:

Dołącz do ekspedycji szlakami Puszczy Noteckiej! "Tropem Baby Jagi" to mini wyprawa samochodami terenowymi szlakami turystycznymi o długości 30 km w okolicach Kaplina, Mokrzca i nieistniejącej wsi Radusz. Mniej więcej w połowie szlaku znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej (a w nim Izba Pamięci Wsi Radusz). Trasa jest bardzo widokowa, w przejazd wpleciona jest gra terenowa, której celem jest rozwiązanie zagadek i odnalezienie porwanych przez Babę Jagę dzieci i ich odczarowanie. Na początek uczestnicy słuchają 12-minutowej bajki wprowadzającej do zadania, a następnie na trasie muszą odnaleźć ukryte przedmioty, ułożyć puzzle, odczytać tajemną wiadomość, odczarować starą magiczną księgę (zaangażowaliśmy elementy iluzji) odszukać i odczarować zaklęte dzieci. Odczarowanie to prosty, bardzo efektowny (ale bezpieczny) eksperyment chemiczny z efektem "wow!". Cała wyprawa łącznie z 40-minutową wizytą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej trwa ok.3 godzin. Organizatorzy zapewniają mały poczęstunek. Koszt udziału w wyprawie 50 zł/os. Zabawa dedykowana wszystkim, którzy lubią bajki i tajemnice, bez limitów wieku. Dzieci do lat 3 uczestniczą bezpłatnie. Jak dotąd najstarsza uczestniczka wyprawy miała 83 lata!

 

Projekt powstał dzięki życzliwości Nadleśnictwa Międzychód. Podczas przejazdu trasą odwiedzamy ciekawe miejsca, w których przekazujemy uczestnikom wiedzę na tematy związane z lasem: opowiadamy o życiu i zwyczajach zwierząt, zwracamy uwagę na bezpieczeństwo p-poż, dlaczego w lesie nie śmiecimy i nie hałasujemy, co zrobić w razie spotkania oko w oko z dzikimi zwierzętami oraz jak się odnaleźć w razie zagubienia. 

 

Posiadamy certyfikat wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży. ZAPRASZAMY! - Justyna i Paul Clark

LRHR 2017 (20-22.10.17)

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH SKARBÓW JUŻ ZA NAMI! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOREPORTAŻU Z WOJENNEJ PRZYGODY.

 

LRHR 2017 (20-22.10.17)

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH SKARBÓW JUŻ ZA NAMI! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOREPORTAŻU Z WOJENNEJ PRZYGODY.

 

OFF ROAD

Podczas rajdu można spróbować swoich sił i przeprawić się przez urozmaicone przeszkody terenowe. Zawsze jednak istnieje możliwość objechania trudnych miejsc.

HISTORIA

MRU to rejeon z bardzo bogatą i ciekawą historią. Wraz z grupami rekonstrukcyjnymi i miłośnikami militariów staramy się odtworzyć i opowiedzieć o wydarzeniach sprzed lat.

PRZYGODA

Rajd to nie tylko off road i leśne szlaki, ale również inscenizacje przygotowywane przez grupy rekonstrukcyjne oraz spora ilość zadań zręcznościowych.

ZABAWA

Nasze rajdy to przede wszystkim dobra zabawa dla całych rodzin. Nie ścigamy się! Dla dzieci i dorosłych przygotowujemy różne zadania związane tematycznie z rajdem.

OPINIE UCZESTNIKÓW

"Bardzo dziękujemy za tak wspaniale przygotowany rajd. Dawno tak dobrze nie bawiliśmy się z całą rodziną. Nie było nawet czasu na nudę, gdyż co chwilę działo się coś innego. Bardzo fajnie przygotowana trasa, którą można przejechać na różne sposoby i każdy może dostosować ją do swoich umiejętności i możliwości auta. Sporo dowiedzieliśmy się o Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Zejście do podziemnych bunkrów to niezapomniane przeżycie. Wieczorne ognisko z kiełbaskami to idealny moment, aby porozmawiać z innymi uczestnikami i poznać nowych ludzi. Z pewnością za rok też będziemy!"

Agnieszka i Marcin

 

Poniżej film z przygotowań do ubiegłorocznego rajdu:

 

 

LRHR 2017 Poszukiwacze Zaginionych Skarbów 20-22.10.2017 - więcej informacji wkrótce!

 

+48 606980093

sst@onet.eu

Długa Goślina 4X
Murowana Goślina 62-095

 

GPS:

52°37'40.14"N 17°01'48.74"E

Kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu oraz na naszego Facebook'a